Тематски дан ,,Јесен”

Тематски дан „Јесен“

Тематски дан „Јесен“ реализован је  20.9.2017. године на  часовима Српској језика, математике и Ликовне културе. Ученици су били подељени у групе према предметима, а настава се одвијала у комбинованим одељењима првог и четвртог разреда, односно другог и трећег разреда.

Ученици првог и четвртог разреда обрађивали су причу у сликама „Црв и јабука“ и писали састав на тему „ На пољу/реци, у парку, у шуми… јесен стоји“. Радили су занимљиве задатке из математике, правили црва од папира и сликали краљицу јесени.

Ученици другог и трећег разреда су  на  основу уочених промена у природи, током шетње , писали  краћи састав о јесени на тему „Чудесна лепота јесени“.  На цртежима са воћем и поврћем,радили математичке задатке, а  на хамеру цртали воће и поврће, а затим платнене траке намотавали  на штапић као отворене криве линије и њима украшавали рад..